Program Gabinet Przyjazny dziecku

Zawód stomatologa jest jednym z najbardziej niewdzięcznych profesji spod znaku Asklepiosa. W odróżnieniu od pediatry, lekarza rodzinnego pacjent nie wychodzi, lecz wybiega. Wdzięczność nie jest okazywana jakoś wylewnie, a sam odwiedzający już na wstępie jest blady jak ściana. Takie odczucia dorosły bezwiednie przekazuje dziecku. Tak więc stomatolog dziecięcy musi nie tylko pokonać strach rodzica, ale również małego pacjenta. Trudne zadanie, w którym zamierzamy pomóc. Najskuteczniej jak to możliwe!

O akcji

Celem programu jest poprawa stanu zębów polskich dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa wśród dzieci i ich rodziców oraz ukierunkowane działania profilaktyczne.

Obecnie 9 na 10 polskich dzieci ma próchnicę. Jest to jeden z najgorszych wyników w Europie.

Prawidłowa higiena często nie jest wystarczająca, aby ochronić ząb przed próchnicą, a racjonalna dieta – jak wiadomo – trudna do zastosowania w praktyce.

Dlatego też postawiliśmy na lakowanie.

Członkostwo

Co możesz zyskać przystępując do programu:

1. Znajdziesz się na stronie internetowej na liście „Gabinetów Przyjaznych Dziecku”.

2. Otrzymasz pełne wsparcie merytoryczne dotyczące scenariusza pierwszej wizyty oraz pakiet Lakowanie.

W skład pakietu wchodzą:

  • FLOW-COLOR (niebieski)
  • Lak Szczelinowy
  • Kolornik FLOW-COLOR
  • Naklejkę adhezyjną Gabinet Przyjazny Dziecku
  • Certyfikat Gabinet Przyjazny Dziecku
  • 30 ulotek informacyjnych dla rodziców o zabiegu lakowania
  • 10 Dyplomów Małego Pacjenta
  • 30 naklejek dla dzieci
  • 30 kolorowych figurek stikeez

4. Zyskasz zaufanie dziecka i przychylność rodziców.

Skoro zaufało Ci dziecko, dorośli chętniej przyjdą do Twojego gabinetu po poradę stomatologiczną. To oznacza nowych pacjentów.

Przystąpienie do programu nie łączy się z żadnymi kosztami.

Celem programu jest poprawa stanu zębów dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa oraz promocja lakowania jako metody profilaktyki próchnicy.

JAK ZAPISAĆ SIĘ DO PROGRAMU?

WSPARCIE

Akcja Gabinet Przyjazny Dziecku jest częścią wieloletniego zaangażowania firmy Arkona w profilaktykę próchnicy jamy ustnej poprzez edukację i kształtowanie wiedzy rodzica jak też stomatologów.

Wspieramy pracę dentystów na całym świecie. Pragniemy komfort praktyki stomatologicznej umożliwiając skorzystanie z nowych rozwiązań.

Strona lakowanie.pl została stworzona z myślą o pierwszej wizycie dziecka w gabinecie stomatologicznym. Pragnęliśmy połączyć tutaj dwie osoby grające w jednej drużynie dentystę i rodzica. To ich wspólna praca przynosi zamierzone efekty, współpraca wspomnianego tandemu podczas zabiegów czy rutynowej kontroli jest nadrzędnym celem tego miejsca.

Tak więc, drogi Dentysto. Rozgość się u nas i skorzystaj z naszego wsparcia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych profili Arkona Stomatologia i Lakowanie.

Dla małych pacjentów przygotowaliśmy kolorowanki w pliku PDF.